A Dirty Druids annak a krónikája, ahogyan budapesti alkalmazottakból önellátó kreatívokként próbálunk boldogulni, közelebb a természethez, és a körülöttünk élő emberi közösséghez. A kertünk gazdálkodói szemmel nézve aprócska, egy-két távoli rokont leszámítva nem ismerünk itt senkit. Gergő reklámügynökségi kapcsolataira alapozva szabadúszó kreatívként és független újságíróként dolgozik, közben Joli a Börzsöny-Duna-Ipoly Vidékfejlesztési egyesületnél írja és menedzseli a pályázatokat, a faluban pedig a többi fiatallal együtt szervezik a Ribizli Egyesület programjait. Emellett most éppen gombaszakellenőri tanfolyamra jár.
A Dirty Druids posztjaiban dokumentált kísérlet során azt vizsgáljuk, saját bőrünkön, hogyan lehet a gyakorlatban megvalósítani egy testileg-lelkileg teljesebb, harmonikusabb, szabadabb, és számunkra önkifejezőbb életet, segíteni város és vidék szimbiózisát.
Nem vagyunk parasztok, se agrármérnökök, se hippik, csak két szociológus Budapestről, akik mindent máshogy akarnak csinálni – és remélhetőleg bebizonyítani, hogy ez tényleg lehetséges.
Miért Dirty Druids?
Bernecebaráti egykor két kisebb település volt: Bernece és Baráti. Ld. helytörténet.
Dirty // Koszos, poros // Sáros // Villa Burnice – Bernece első okiratban említett neve, (1245) // “burnice” szláv eredetű név, jelentése: sáros
Druids // druidák, kelta természetpapok // a druidák egykori tudásának átörökítői leginkább a bencés rend szerzetesei voltak (lásd pannonhalmi levendula!) // Barátok // Baráti első említése, a környékbeli bencésekről kapta a nevét (1156)
Csak így tovább !!!
Ügyesek vagytok!! Még sok bejegyzést és képet kééérünk!!! 🙂
Hey great site!!!